Davranış tedavileri eğer kişide bir psikolojik rahatsızlık veya bir hastalık yok ise bu tedavinin başarını yüzde yüze yakın. Şimdi tabii yapılan araştırmalarda eğer erken boşalan erkekleri bir laboratuar ortamında işte cinsel ilişkiye girdiklerinde gözlemlemişler. Gözlemleme sırasında erken boşalma boşalan erkeklerin tamamı ilişki sırasında vücutlarını çok kasıyor. Nefesini tutuyorlar ya da çok hızlı nefes alıp veriyorlar kendilerini sıkıyorlar. Kalp atım hızları çok yüksek. Oldukça heyecanlı durumdalar. Şimdi burada iki tane terimden bahsedeceğim. Bir tanesi cinsel heyecan, bir tanesi fiziksel heyecan. Biz ilişki sırasında cinsel heyecanımız yüksek olacak. Yani eşimize partnerimize karşı bir cinsel isteğimizi çok yüksek olması çok normal ama ilişki anında ya da öncesinde fiziksel heyecan düşük olacak. Kısacası kaslarımız gevşek olacak nefes alma verme düzenli olacak ve de dolayısıyla kalp etmemiz de çok hızlı olmayacak.

Genellikle erken boşalan hastalarda fiziksel heyecanın çok yüksek olduğu tespit edilmiş bir davranış tedavisin de biz aslında kişilere bunları öğretiyoruz. İlişki esnasında fiziksel heyecan kontrolü çok önemlidir.

Erken Boşalma BOODEP

BOODEP (boşalmayı denetleme programı ) , ilişkiden önce ve ilişki sırasında doğru davranışlar yaparak , kişinin boşalmasını denetlemeyi öğreten bir programdır. Uzaktan eğitim programıdır. Kişiler evde kendileri çalışır. Her hafta çalışma sonuçlarını bana yollar. Değerlendirme sonucu bir sonraki çalışma programını sesli olarak alır.

Amaç boşalma hissinin ilk akla düştüğü anı fark edip durabilmek, sakinlemek ve devam edebilmektir. Teknelojiden de faydalanarak ilişkiye en yakın bir şekilde günde 20 dakika 12 hafta çalışılması gereken bir programdır.

Programa evli ya da bekarlar katılabilir. Evli erkeklerde eş onayı önemlidir. Daha fazla bilgi için lütfen www.boodep.com ziyaret ediniz.