Özellikle penis hassasiyeti çok olan kişilerde yani vajen içine girdiği zaman peniste hassasiyeti çok fazla hisseden kişilerde oldukça başarılı bir tedavi yöntemi. Bu tedavi yöntemi nereden çıktığı 1993 ve 95 yıllarında denildi ki erken boşalan hastaların acaba penis duyarlılığı fazla olduğu için mi diye erken boşalıyor diye bir çalışma yapıldı. Erken boşalan hastaların penis duyarlığı normal kişilere çok daha fazla olduğu tespit edildi. Bundan sonra 1995 yılında şöyle bir çalışma yapıldı. O zaman dendi ki evet duyarlılık fazla ise o zaman biz cildi uyuşturur alın birtakım kremlerle ilaçlarla bakalım ne oluyor dendi ve sonuçta bu uygulandığı zaman hastaların boşalma süreleri arttı.

Bu nedenle dolgu maddesi uygulanacak hastaların daha önce penise uygulanan lokal uyuşturucu krem ya da spreylerden fayda görmesi gerekir.

Dolgu maddesi olarak hyaluronik asit kullanılır. İşlem yaklaşık 1 saat sürer. Anesteziye gerek yoktur. Klinik ortamında yapılabilir. Kişiler işlem bitince normal hayata döner. 1-2 hafta kadar ilişki ye girmek uygun değildir. Etkisini 1. Aya doğru gösterir. Saptanmış bir yan etkisi yoktur.

Etkisi 6 ay ile 5 yıl arasında değişir.