Vakum Cihazı

Kutu İçeriği: Vakum Cihazı (resmi temsilidir, klinikte kullandığım ürünler daha iyisini bulmak adına zaman zaman değişmekte) ile birlikte kullanım şekli, süresi ve aralıkları gönderilecektir.

Fiyat Bilgisi: 1200 TL

* Kullanımı; Doktor kontrolünde olması önemli aksi halde geri dönülemez sorunlar yaratabilir.

Vakum cihazları 3 nedenle kullanılabilir.

1- Sertleşme sağlamak ve ilişkiye girmek amacıyla. Bu durum tedaviye cevap vermeyen ve protez istemeyen hastalarda geçici bir çözüm olabilir. Penis vakum içinde sertleştirilir ve penis köküne konan bir daraltıcı halka ile kanın geri dönmesi engellenir. Bu şekilde elde edilen sertlik ile ilişki yaşanır. Daraltıcı halkanın 30 dakikadan fazla tutulmaması gerekir. Mantığa uyan bir yöntem olmasına karşın yan etkileri sorun yaratabilir. Halkanın sıktığı yerde kanama, morarma ve sertlik süresince ağrı en sık şikayetlerdir. Ben kişisel olarak tavsiye etmiyorum.

2- Tedavi veya rehabilitasyon amacıyla. Birçok bilimsel çalışmada diğer tedavilere ek olarak kullanıldığı zaman tedavinin etkisinde önemli bir artış saptanmıştır. Özellikle prostat kanseri ameliyatlarından sonra rehabilitasyon amaçlı erken dönemde kullanılması şiddetle önerilir. Bu veriler ışığında sertleşme tedavisi yaptığım tüm hastalarda 3 ay süre ile vakum cihazı öneriyorum.

3- Hiçbir şikayeti olamayan hastalarda penis sağlığının korunması amacıyla belirli aralıklar ile kullanılabilir. Bu tür kullanımda penis kapasitesi artımına bağlı minimal bir uzama ve kalınlaşma görülebilir. İstatiksel anlamda bu durum önemsizdir.

Vakum cihazlarının bilimsel olarak kanıtlanmış faydaları;

  • Penise kan akımını artırır
  • Penis ana arterinde genişlemeye yol açar
  • Penis ana arterinde kan akımını hızlandırır
  • Penis için oksijen miktarında artışa neden olur.

Kullanımı; Doktor kontrolünde olması önemli aksi halde geri dönülemez sorunlar yaratabilir. Otomatik vakumların tercih edilmesini öneririm.